• Jak správně používat šampon?

  Šampon nenanášejte přímo na vlasy. Raději si naneste malé množství SYOSS šamponu do dlaní a smíchejte s trochou vody, abyste vytvořili pěnu. Použijte špičky prstů a šampon vmasírujte do pokožky a vlasů.

  Šampon z vlasů řádně vypláchněte teplou vodou. Pokud si vlasy myjete často, stačí použít šampon jednou. Pokud máte delší vlasy, stačí šampon vmasírovat do pokožky hlavy a nechat jej samovolně při vyplachování umýt vlasy po celé délce.

 • Může každodenní mytí a fénování vlasů poškodit mé vlasy?

  Vlasy mohou být přirovnány k jemné vlně. Pokud budete svůj oblíbený svetr prát ve velmi teplé vodě a žehlit na vysokou teplotu den za dnem, můžete si být jisti, že brzy bude vypadat obnošeně. Právě proto je tak důležitá pravidelná péče o vlasy. Samotné mytí vlasů nestačí, proto je třeba používat vlasovou péči přesně určenou pro Váš typ vlasů.

  Při stylingu používejte produkty, které jsou k vlasům šetrné. Stylingové přípravky mohou ochránit vlasy před teplem při vysoušení. Doporučujeme vysoušet vlasy jedním směrem s vysoušečem obráceným k zemi, nikoliv pohybovat fénem sem a tam. Při předklonu budete mít všechny vlasy ve stejném směru dolů. To pomůže „krepatícím“ a „poletujícím“ vlasům a sníží se tak riziko poškození vlasů.

  Ujistěte se, že Vaše stylingové nástroje jsou kvalitní. Ideální jsou hřebeny s  gumovými zuby nebo hřebeny dřevěné, rozhodně nepoužívejte umělé s ostrými hroty. 

 • Je nutné po každém mytí vlasů používat balzám/kondicionér?

  Používání kvalitního (SYOSS) kondicionéru by mělo být základní součástí Vaší péče o vlasy a hraje podstatnou roli v udržení hedvábně hladkých, zářivých a zdravě vypadajících vlasů.

  Kondicionér dodává vlasům proteiny a aktivní ingredience, aby vlasy byly hydratované a po mytí snadno upravitelné. Kondicionér si nalijte do dlaní a rozetřete, aby se dostal rovnoměrně do vlasů. Nechte kondicionér působit 3-5 minut (v závislosti na typu vlasů) a potom řádně vypláchněte teplou vodou.

  Pokud jsou Vaše vlasy mastné, naneste kondicionér jen na konce vlasů a nikoliv k pokožce hlavy, aby vlasy nebyly příliš zatížené. U jemných a slabých vlasů stačí použít malé množství SYOSS kondicionéru

 • Jak často by se měla používat kúra na vlasy?

  Odpověď na tuto otázku závisí na typu Vašich vlasů a typu vlasové kúry. Například hustá hydratační kúra je velmi intenzívní a proto není třeba ji používat pravidelně. Na druhé straně odlehčená kúra ve spreji se může používat denně na všechny typy vlasů a její výsledky jsou fantastické.

  Dlouhé, suché, poškozené nebo matné vlasy nikdy nemají dost péče a hydratace!

 • Která kúra se hodí pro který typ vlasů?

  Je těžké zodpovědět tuto otázku, protože existuje mnoho různých typů vlasů. Vlasové kúry existují pro specifické potřeby různých typů vlasů.

  Lidé se suchými, vlnitými vlasy mají jiné nároky na vlasovou péči než lidé s rovnými, jemnými vlasy.

  Nicméně, každý typ vlasů potřebuje jemné zacházení, zvlášť když jsou vlasy mokré. Mokré vlasy se mohou natáhnout, a být proto více zranitelné a náchylné k lámání nebo poškození.

  Všechny naše SYOSS produkty v rámci naší rozsáhlé řady podstupují přísné testování, aby splňovaly požadavky pro všechny typy vlasů, délky a struktury.

 • Jak přesně kúry fungují?

  V zásadě kúry pracují tak, že posilují vlas zevnitř. Například panthenol se v některých kúrách používá, aby vlasy posílil. Díky použití kúry se stáhne povrch vlasu a vyplní se díry v kutikule, která obaluje každý jednotlivý vlas.

  Důležité je, že kúra pracuje pouze na místech, kde je třeba. Nepoškozené části vlasů nebudou zatíženy, protože aktivní ingredience zanechají Vaše vlasy krásné a zregenerované.

 • Jak se správně kúra používá?

  Vyplachovací kúra

  Před použitím jemně vlasy vysušte ručníkem. Mokré vlasy jsou citlivé. Po umytí se vlasová kutikula otevře a může se snadno třením nebo taháním poškodit. Proto je důležité mokré vlasy ručníkem vysoušet opravdu jemně. Kdyby byly vlasy příliš mokré, aktivní vyživující ingredience by mohly z vlasu „sklouznout“. Abyste podpořili pečující efekt kúry, zakryjte vlasy plastovou čepicí do sprchy nebo ručníkem, aby se hlava zahřála. Teplo podpoří účinky kúry a urychlí proniknutí ingrediencí do vlasu. Po uplynutí doby působení kúry vlasy důkladně opláchněte pod tekoucí teplou vodou.

  Okamžité regenerační přípravky

  Neoplachovací kúry jako je například kúra ve spreji SYOSS Shine Boost se obvykle aplikují přímo na vlhké nebo suché vlasy a už se neoplachují. Po aplikaci takové kúry stačí vlasy opatrně pročesat, aby se regenerující složky rovnoměrně dostaly na všechny vlasy.

 • Jakým způsobem nejlépe česat vlasy?

  Je důležité používat pouze vysoce kvalitní kartáče a hřebeny. Hřebeny by měly mít široké zuby bez ostrých hrotů. Přírodní rohovina, dřevo nebo tvrdý plast jsou vhodným materiálem pro hřebeny. Kartáče by měly mít štětiny, které nejsou příliš blízko u sebe nebo příliš kulaté. Pro dlouhé vlasy doporučujeme jemné přírodní štětiny.